Lenen wordt steeds kostbaarder
De leenrente, die naar verwachting in 2025 en 2026 verder stijgt, bedreigt de veerkracht van Europese ondernemingen. De stijgende rente is echter niet beperkt tot Europa. In de Verenigde Staten heeft de Federal Reserve de rente verhoogd en lijkt het pad van geleidelijke verhogingen voort te zetten, een beweging die ongetwijfeld de financieringskosten voor Amerikaanse bedrijven zal beïnvloeden.
Ook de Europese Centrale Bank (ECB) heeft actie ondernomen door de rente te verhogen. Dat heeft impact op kortlopende rentetarieven zoals de Euribor en spaarrentes. In het Verenigd Koninkrijk heeft de Bank of England de rente verhoogd in een poging de inflatie te beteugelen, een strategie die de deur openlaat voor verdere verhogingen.
Ondersteuning op maat
Verkeren uw klanten in zwaar weer? BRU Gerechtsdeurwaarders helpt ondernemers bij het innen van vorderingen. Neem contact met ons op voor meer informatie.